Milli Kahraman İskender Aznaurov'un 84 Yaşındaki Annesi DATÜB Girişimiyle Moskova'dan Yapılan Tahliye Uçağıyla İstanbul'a Getirildi

Koronavirüs salgını nedeniyle dış hat uçuşların askıya alınmasının ardından Rusya'nın Moskova şehrinde kalan Türk vatandaşları, Türk Hava Yolları'nın (THY) tahliye seferiyle İstanbul'a getirildi.

Bu sefer sırasında DATÜB girişimiyle, T.C. Dışişleri Bakanlığı ve Moskova Büyükelçiliği'nin desteğiyle milli kahraman İskender Aznaurov'un Rusya'da ikamet eden Azerbaycan vatandaşı 84 yaşındaki annesi Kamile Mustafayeva, rahatsızlığı nedeniyle tedavi edilmek üzere İstanbul'a getirildi.

Tahliye uçağıyla İstanbul'a getirilen Kamile Mustafayeva'yı havaalanında karşılayan DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar yaptığı açıklamada, “Milli kahramanımız İskender Aznaurov'un annesi Kamile Hanımı DATÜB Genel Başkanımız Sn. Ziyatdin Kassanov'un talimatıyla Moskova'dan getirmek için Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığımız ile sıkı görüşmeler yaptık. Türk vatandaşlarını Rusya'dan tahliye eden uçakta, Azerbaycan vatandaşı olan Kamile Hanımı getirtmek talebimizi olumlu karşıladıklarından dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza, T.C. Dışişleri Bakanlığına, T.C. Moskova Büyükelçiliği'ne ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Bundan sonra ise bizlere emanet olan milli kahramanımızın annesini, gerektiği şekilde tedavi ettirmek için elimizdeki tüm imkanları seferber edeceğiz.” dedi.