Milli Dayanışma için Ahıska Türkleri Seferber Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaşanan korona salgınıyla mücadele için başlattığı Milli Dayanışma Kampanyasına destek için Dünya Ahıska Türkleri Birliği kampanya başlattı.

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov tüm Ahıska Türkleri ve imkanı olanlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı "Milli Dayanışma Kampanyası"na yönelik destek açıklamasında bulundu.
DATÜB yöneticileri ve temsilcileri, sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na yönelik destek paylaşımında bulundu.
DATÜB ilk olarak sosyal medya hesaplarından salgınından dolayı mağduriyet yaşayanlara yönelik yardım ve destek çağrısının ardından Dünya Ahıska Türkleri Birliği’nden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan "Biz Bize Yeteriz Türkiye'm" yardım kampanyasına yoğun destek geldi.
Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov yazılı açıklama yaparak’’ Salgına karşı zor günlerden geçiyoruz. Birlik ve dayanışma içinde, birbirimizi sahip çıkarak ve gözeterek, bu zor günleri aşacağız, inşallah. Biz birlik içinde güçlüyüz. Salgına karşı mücadelemizden de hep birlikte galip çıkacağız." dedi.
TÜRKİYE BİZE SAHİP ÇIKTI
Ziyatdin Kassanov Türkiye’nin her zaman Ahıska Türklerine sahip çıktığını belirterek’ ’Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı "Milli Dayanışma Kampanyası"na destek veriyoruz. Ahıska Türkleri bu kampanyada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve ayrılmaz bir parçası olduğu Türk Milletinin maddi ve manevi yanında olacaktır’ ’dedi.
AHISKA TÜRKÜ DOKTORLAR GÖREVE HAZIR
DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov 300 Ahıska Türkü doktorun korona virüs salgınıyla mücadele için gönüllü olarak Türkiye'de görev almak için hazır olduğunu belirterek’ ’Ahıska Türkü doktorlarımız Türkiye’deki mücadele için göreve hazırdır. Bizler aziz Türk Milletine hizmet etmeye daima hazırız’ ’dedi.
#BizBizeYeterizTürkiyem