Kınama

Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Başkanı Sayın Ziyatdin KASSANOV İsrail'in Filistin'e yönelik yaptığı vahşeti kınadığını belirterek, "İslam ve insan düşmanları eli kanlı İsrail ve yandaşları, döktükleri kanın hesabını verecekler. İsrail’in yaptıklarının insanlıkla bağdaşmayacak, utanç verici olduğunu belirterek, öncelikle bu katliamlarda hayatını kaybeden şehit Filistinli kardeşlerimize Yüce Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Masum ve savunmasız Filistin halkına yönelik yapılan kanlı saldırıların, Siyonist İsrail ve suç ortağı ABD’nin, kirli ve karanlık yüzleri bir kez daha deşifre etmiştir.

ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınmasını protesto eden haklı davalarını ve vatanlarını savunan Filistinlileri hedef alan ve onlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olan İsrail vahşetine dünyanın görmediğini adeta kör ve sağır kaldığını görmekteyiz.

Yaşanan bu katliamdan, İsrail Devleti kadar, Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyarak bölgede büyük bir provokasyon yaratan Amerika Birleşik Devletleri de sorumludur.

İsrail Devleti derhal bu insanlık dışı katliama son vermelidir. İşgal ettiği topraklardan çekilmeli ve Filistinli kardeşlerimize terk etmelidir.

Tekrar yaşanan bu büyük katliamı Ahıska Türkleri ve şahsım adına kınıyor, hayatını kaybeden Filistinli şehit kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Gönlümüz ve herşeyimizle kardeşlerimizin yanında olduğumuzu Kamuoyuna bildirmek istiyoruz.

Ziyatdin KASSANOV

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB)

Genel Başkanı