Kassanov’dan Ahıskalı Türklerin Milli Kahramanı İskender Aznaurov’un Annesine Ziyaret

Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar ve Ahıska Gazetesi ve Türk Birliği Dergisi Baş Editörü Rövşen Memmedoğlu; Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü uğrunda Karabağ Savaşı’nda şehit olan milli kahraman İskender Aznaurov’un İstanbul’da yaşayan annesi Kamile Mustafayeva’yı ziyaret etti.

19 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen ziyarette, Azerbaycan’ın milli kahramanı İskender Aznaurov ve aynı zamanda Ermenistan’ın Azerbaycan’ın sivil yerleşim bölgelerine saldırısı sonucu şanlı Azerbaycan Ordusunun, Ermenilerin işgali altında bulunan topraklarının azat edilmesine yönelik başlatılan operasyonlardaki elde ettiği üstünlüğünün verdiği mutluluk ve sevinç konuşuldu. Kahramanımızın annesi bütün şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, evlatlarını kaybeden analara da sabır dileyerek "Her bir şehit evladımız bizim kahramanımızdır" dedi.
Milli kahramanın annesi Kamile Mustafayeva, Ahıskalı Türkler için yaptığı çalışmalarından dolayı ve aynı zamanda tedavisi için verdiği destekten dolayı DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov’a ve DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar’a minnettarlığını bildirerek “Önce Allah’ın sonra ise sizlerin sayesinde hayatta ve torunlarımın yanındayım" şeklinde konuştu.
Görüşmede hazır bulunan milli kahraman İskender Aznaurov’un kızları da Ziyatdin Kassanov gibi bir Genel Başkana sahip olmalarından dolayı ne kadar gururlu ve mutlu olduklarını dile getirerek Ziyatdin Kassanov’un her daim İskender Aznaurov’u hatırladığı, kendilerine yakınlığını ve desteğini esirgemediği için teşekkür ettiler.