​Göç İdaresi Başkanı Dr. Savaş Ünlü, Elazığ'daki Ahıskalı Türkleri Ziyaret Etti

Göç İdaresi Başkanı Dr. Savaş Ünlü, Elazığ'daki Ahıskalı Türkleri Ziyaret Etti

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanı Dr. Savaş Ünlü akşam saatlerinde Elazığ'da Ukrayna'dan tahliye edilerek Türkiye'ye getirilen ve Aşağıdemirtaş geçici konaklama tesislerine yerleştirilen Ahıskalı Türkleri ziyaret etti.
Ziyaret sırasında DATÜB Ukrayna Temsilciliği Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi Marat Rasulov ve beraberindeki Ahıskalı Türkler ile bir araya gelen Göç İdaresi Başkanı Dr. Savaş Ünlü, Aşağıdemirtaş konteyner kentinde yaşanan Ahıskalı Türklerin durumlarını yerinde inceleyerek, herhangi ihtiyaçlarının olup olmadığı ile ilgilendi.
Başkan Ünlü, geçtiğimiz günlerde eşini kaybeden Gülseher Aliyeva'yı da yaşadığı konteynerde ziyaret ederek, başsağlığı dileklerinde bulundu.
Ülke olarak oldukça zor dönemlerden geçildiğini fakat Türkiye devletinin ve milletinin birlik ve sabırla bu zorlukların da üstesinden geleceğini belirten Göç İdaresi Başkanı Dr. Savaş Ünlü, Ahıskalı Türklerin her zaman yanlarında olduklarını, iskanlı göç kapsamında Türkiye'ye getirilenler başta olmakla, Türkiye'ye göç etmek isteyen Ahıskalı Türklere her türlü desteği verdiklərini vermeye de devam edeceklerini bildirdi.
Oldukça samimi ve verimli geçen görüşme sırasında ve sonrasında hatıra fotoğrafları çekildi.