Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Basın Bildirisi

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Dünyanın değişik bölgelerinde yaşayan Ahıska Türklerine hizmet veren Uluslararası bir Sivil Toplum Kuruluşudur.

Gayemiz Ahıska Türkü Soydaşlarımızın yaşadıkları ülkelerdeki problemlere çözüm yolları aramak ve her türlü sorunlarına yardımcı olmaktır. Bilindiği üzere, bu topraklarda, hiçbir ayırım yapmadan, yüz yıllardır, aynı inanç ve aynı amaçlar doğrultusunda, gerektiği zaman düşmanlarca işgal edilmeye çalışılan vatanımızı korumak için kanlarımızı feda ederek, kardeşçe yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Biz de Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) olarak, terör örgütünü desteklemek veya terör örgütü propagandası yapılan ve terör örgütünün paçavralarının asıldığı yerde duran kim olursa olsun , karşısında olduğumuzu ve şiddetle kınadığımızı bildirmek isteriz.

Söz konusu, DATÜB Rusya Temsilcisi Mansur Allazov, Rusya'da yaşayan Kürt ve diğer milletlerin “Bayramlaşma” programına katıldığının öğrenildiği andan itibaren Dünya Ahıska Türkleri Birliği Yönetim Kurulu , DATÜB Rusya Temsilcisi Mansur Allazov ile ilgili derhal hakkında işlem yapılmasını ve görevden alınmasının İşlemini başlatmıştır.

DATÜB Yönetim kurulunun izni olmadan Bayramlaşma programına katılmış olup, kendisininde canlı yayında ifade ettiği üzere yerel dernek adından katıldığını beyan etmiştir.

Ancak; ne sebeple olursa olsun, bizim temsilcimiz öyle bir toplantıya katılamaz, asla o ortamda bulunamaz, konuşma yapamaz! Biz bu yapılan yanlış davranışını kınadığımızı ve tasvip etmediğimizden dolayı DATÜB Yönetim Kurulu olarak, DATÜB RUSYA Temsilcisi Mansur Allazov görevden alınmıştır.

74 yıldır sürgünlerde yaşayan Ahıska Türkleri, vatan ve bayrak özleminin ne olduğunu çok iyi bilir. Bunun içindir ki; dünyanın neresinde olursak olalım ana vatanımız, sevdamız Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yanında milli ruh, milli birlik ve kardeşlik adına sonuna kadar yanındayız.

Herkes şunu görmelidir ki, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmadık ve ölümüne Vatanımızın yanında olduk. Her zaman olmaya da devam edeceğiz.

Bizler dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan Ahıskalı Türkler olarak 15 Temmuz hain darbe girişimde olduğu gibi Genel Başkanımız başta olmak üzere 25 gün meydanlarda olduk, Devletimize sahip çıktık ve FETÖ terör örgütünü lanetleyerek halkımızla beraber meydanlarda Devletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olduk.

Afrin’de Zeytindalı Harekatında Ülkemizin huzur ve güvenliğine kasteden terör yuvalarını başlarına yıkmadaki kararlığından Devletimizle beraber Askerimizin yanında olarak moral ve dualarımızla destek verdik.

Sonuç olarak DATÜB Kuruluşundan bu yana her zaman Devletimizin yanında olmuş. Sayın Cumhurbaşkanımızın her sözü bizim için talimat olarak görülmüştür.Devletimizin düşmanı bizimde düşmanımız Devletimizin dostu bizimde dostumuz olmuştur.

Halkımızla beraber devletimizin ve Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu açık net olarak beyan ediyoruz ve DATÜB Rusya Temsilcisi Mansur Allazov'un görevden alındığını ve açık bir şekilde kınanarak asla yaptığı işlemi kabul etmediğimizi bildirmek isteriz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB)