​DGK Öğrenci Dayanışma Günleri: 3. Gün

Erzincan’da 3-5 Mayıs tarihleri arasında düzenlediğimiz Ahıska kültürünün yaşatıldığı ve söyleşilerin, turnuvaların, gösterilerin gerçekleştiği DATÜB Gençlik Kolları Öğrenci Dayanışma günleri sona erdi. 30’un üzerinde şehir ve vatan Ahıska’dan öğrencilerin katıldığı DGK Dayanışma günleri, katılan herkese dolu dolu zamanlar yaşattı.

Etkinliğin üçüncü günü, Erzincan’daki Ekşisu mesire alanında gerçekleşti. Alandaki amfide başlayan etkinlik, DATÜB Gençlik Kolları Başkanı İsmihan Kassanov’un açılış konuşmasıyla başladı. Ekşisu’da geleneksel oyunlar, bireysel oyunlar, grup oyunları oynandı. Sandalye kapma, yoğurt yeme, halat çekme, badminton, voleybol, dart, bilek güreşi, yumurta taşıma oyunları oynandı. Türkiye’nin dört bir yanından Erzincan’da buluşan öğrenciler, oyunlarda bazen takım bazen rakip olurken aralarında hem dostluk hem de dayanışma bağı oluştu. Üzümlü İlçe Halk Kütüphanesi’ne bağışlanmak üzere öğrencilerin yanında getirdikleri kitaplar toplandı.

Etkinliğin sonlarına doğru Antalya ekibinden Onur Bayram, bir teşekkür konuşmasını yaptı. Ardından arkadaşlarımız arasından Saliha Usmanova, Kamran Permuratov, Rüstem Mustafayev, Muhammed Aladdinov, Murad Aliyev, İzada İzatova, Dinara Murat ve Aisuna Aliyeva sahne alarak hazırladıkları şiir ve şarkıları bizlerle paylaştı. Müzik ve danslarla Ahıska kültürü yaşatıldı.

DGK Öğrenci Dayanışma Günleri, DATÜB Gençlik Kolları Başkanı İsmihan Kassanov’un konuşmasıyla sonlandı. İsmihan Kassanov, “Çok güzel 3 gün geçirdik. Eğlendik, yarıştık, kazandık, kaybettik, duygulandık, heyecanlandık, gururlandık; tüm duyguları yaşadık” dedi. Konuşmasının devamında etkinliğin gerçekleşmesinde katkısı olan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Erzincan İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Üzümlü Belediyesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Ahıska Türklerinden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, üç gün boyunca çalışan görevli ekibine ve katılan herkese teşekkür etti.

Etkinliğe katılan öğrenciler, vedalaşılacak yolcu edildi.

Gelecek için güçlü gençlik!
DATÜB GENÇLİK KOLLARI