Deklarasyon

DATÜB TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTISININ SON GÜNLERDE SOSYAL MEDYADA DATÜB GENEL BAŞKANI SN.ZİYATDİN KASSANOV İLE İLGİLİ YAYINLANAN MEDYA İÇERİKLERİ İLE İLGİLİ DEKLARASYONU

Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) olarak kurulduğumuz günden itibaren DATÜB Genel Başkanımız Sn. Ziyatdin Kassanov başkanlığında gasp edilen haklarının iadesi, tarihi vatanımız Ahıska’ya dönüş, Türkiye’ye göç eden Ahıskalı Türklerin ikamet izni ve vatandaşlık sorunları ve dünyanın 10 ülkesinde toplum halde yaşayan kardeşlerimizin yanında olmak, sorunları konuşmak ve çözümler üretmek, birliğimizi güçlendirmek için yıllardır dünyanın dört bir yanında yaptığımız çalışma ziyaretleri, halk toplantıları, sivil toplum örgütlerinden kanaat önderlerine, iş adamlarından emekçi kardeşlerimize, kadınlardan gençlere her kesimden milletimizin temsilcileriyle buluşmalar gerçekleştirdik.
Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını sürecinde de boş durmadık, nerede ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz varsa onların yanında olmaya gayret ettik. Vatanımız Ahıska’da yaşayan kardeşlerimizin sıkıntıları başta olmakla gücümüz yettiği kadar bir taraftan hastalarımızın dertlerine deva diğer taraftan ise üniversite öğrencisi kardeşlerimizin eğitimine katkı sağlamaya çalıştık. Bu çalışmaları yaparken de her zaman Ahıskalı Türk kardeşlerimizin umutlu olduklarını, 78 yıldır devam eden vatansızlığın onların azmini kıramadığını, sorunlara çözüm arama noktasında kararlı olduklarını ve bu yolda her zaman onların desteğini hissettik.
Fakat son günlerde medyada, özellikle de sosyal medyada sıkça karşılaştığımız; DATÜB Genel Başkanımıza yönelik, yalan, iftira, çarpıtma, itibar suikastı amacı taşıyan kampanyalar asla amacına ulaşamayacaktır. Vatanı ve milleti için durmadan gece gündüz çalışan devlet adamlarına her zaman olduğu gibi, Türk dünyası için önemli bir şahsiyet olan Genel Başkanımıza da bu sebeplerden dolayı iftira ve yalanlarla saldırmaktadırlar. Bizlerin görevi, günlük tartışmaların, özellikle de provokatif niyetle yürütülen saldırıların çok üzerindedir. Bunun için ne olursa olsun kuşatıcı, birleştirici, gönül kazancı, teskin edici yaklaşımımızdan taviz vermemeliyiz. Bizler, görevimizi samimiyetle yürüttüğünüz sürece üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir mesele, kazanamayacağınız hiçbir kalp kalmayacağından emin olun. Önümüzdeki yeni dönemde yapılacak faaliyetlerimizin başarılı olması açısından, birlik ve beraberliğimiz oldukça önemlidir. Milletimiz, sayısız sürgün, ihanet ve çatışmalardan çok şükür yıkılmadan çıkmayı başardı. İşte bizleri bugünlere getiren toplumumuzda olan birlik ve beraberliğimiz oldu.
Bizler, her ne olsa da, rüzgar nereden gelirse gelse de, “Gelecek için Güçlü Birlik” şiarıyla, Ahıskalı Türk toplumumuzun haklarının iadesi, sorunlarının çözümü, gençlerimizin eğitimi, kadın ve gençlik hareketleri ile en geniş birlikteliği ve vatanımıza dönüş için mücadele ve bu yoldaki güçlü yürüyüşümüzü sürdürme kararlılığındayız. Birliğimize ve bu birliğimizin mimarı olan DATÜB Genel Başkanımız Sn. Ziyatdin Kassanov’a yapılan saldırılar, kendisi hakkında hazırlanan yalan ve iftira dolu haber ve videoları ve bunları yalan olduğu halde paylaşanları şiddetle kınıyor, onların bu yaptıklarından ötürü hukuk önünde hesap vereceklerini, DATÜB Genel Başkanımız Sn. Ziyatdin Kassanov’un her zaman yanında olduğumuzu, hiçbir zaman yalnız olmadığını kamuoyuna bildiriyoruz.