​DATÜB Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

31.07.2017 tarihinde saat 15.00’da Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov’un başkanlığında Kazakistan temsilcisi ve DATÜB Başkan yardımcısı Sadyr Eibov, Gürcistan temsilcisi İsmail Ahmedov, Rusya Temsilcisi Taştan Aslanov, Azerbaycan temsilcisi İbrahim Mammedov, ABD temsilcisi İslom Shakhbandarov, katılımlarıyla İstanbul DATÜB Genel Merkez ofisimizde yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar, DATÜB Gençlik kolları Başkanı İsmihan Kassanov da katılmıştır ve ayrıca Veysel Veysel istisnai bir şekilde misafir olarak katılmasına izin verilmişti.

Toplantı gündeminde aşağıda ki konular görüşülmüş ve karar alınmıştır;

1. Dünya Ahıska Türkleri Birliğinin III. Olağan Kongresi hazırlıklarının yapılması konusunda seçim komisyonunun alacağı kararlara Yönetim Kurulu olarak oy çokluğu ile kabul edilmiştir.

2. III. Olağan Kongresinin Türkiye dışında yapılmasına oy çokluğu ile karar alındı. Kongrenin Yurtdışında yapılması oylamasında 6 EVET, 1 HAYIR oyu kullanılmıştır.

3.Ülke temsilciliklerimizin faaliyet raporlarının sunumu yapılmış olup, sunulan temsilcilik faaliyetlerini yazılı rapor halinde Genel Merkeze iletilmesine karar verildi.

4.DATÜB Ülke temsilciliklerimizin adına sosyal medyada hesap açılması ve ülkelerinde yaptıkları faaliyetlerini kendi hesaplarında paylaşılması konusunda karar alınmıştır.

İstanbul, 31 Temmuz 2017