DATÜB Yardım Ekibi Hatay'daki Kurulan Kampta Hizmet Vermeye Devam Ediyor

ATÜB Genel Başkanı Sn. Ziyatdin Kassanov'un talimatı ile DATÜB Genel Başkan Yardımcısı İsmail Mamet başkanlığında DATÜB Akdeniz Temsilciliği Başkanı Cumali Züfer, DATÜB Türkiye Temsilcisi İbrahim Agara, DATÜB Kadın Kolları Başkanı Refika Muhammedgil, DATÜB Akdeniz Temsilciliği üyeleri ile diğer gönüllü kardeşlerimizin oluşturduğu DATÜB Yardım Ekibi Hatay'daki kurulan kampta hizmet vermeye devam ediyor.

Depremin meydana geldiği ilk gün Hatay'a 10 kişiden oluşan arama kurtarma ekibi gönderen DATÜB Akdeniz Temsilciliği, 8 Şubat 2023 tarihinde ise su yüklü ilk TIR'ı Hatay’a gönderdi.
Daha sonra ise depremzedelerin temel gıda, sağlık, giyim, ısınma, enerji ve barınma ihtiyaçlarını gidermek için diğer TIR'ı deprem bölgesine göndererek felaket bölgesi olan Hatay’da yaklaşık bin kişinin yemek ve diğer temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere aşçı, doktor ve teknisyenlerin de bulunduğu 17 kişilik ekiple Hatay’da DATÜB Yardım Kampı kuruldu.
DATÜB olarak, deprem sırasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar, depremzedelere ve tüm Türk milletimize sabır diliyoruz.