DATÜB Vatanda Yaşayan Ahıskalıları Kurban Bayramında Yalnız Bırakmadı

Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Başkanı Sayın Ziyatdin Kassanov’un isteğiyle bu sene DATÜB tarafından Gürcistan'da yaşayan Ahıskalılar için kurbanlar kesildi.

Sayın Genel Başkanımızın Ziyatdin Kassanov, DATÜB Gürcistan temsilcimiz sayın İsmail beye son yıllarda Gürcistan'a göç eden ve DATÜB desteğiyle vatana yerleşen Ahıskalılara selamlarını iletmesini ve kurban bayramlarını tebrik etmesini söyledi. Ahıskalılar için kesilecek olan kurbanların satın alınmasında ve dinimize uygun şekilde kesimi ve dağıtımı sırasında bizzat kendisinin bulunmasını istedi.

Bundan dolayı DATÜB Gürcistan Temsilcisi İsmail bey, Tahir Nadiradze ve İsrafil Pipinadze ile birlikte kurbanlıkların alımı, kesimi ve dağıtımı işlerini herkesin memnun kalacağı şekilde sonlandırdılar.

Bu sene Kurban Bayramında evlerinde bulunan 64 Ahıskalı aile için üç büyük baş hayvan kesildi ve etleri herkese aynı şekilde dağıtıldı.

Ahıska - 15 aile, Vale - 4 aile, Abastuman 7 aile, Kılde 1 aile, Mugaret – 1 aile.

Gori – 11 aile.

Tiflis - 25 aile.

Ahıska, Gori ve Tifliste yaşayan Ahıskalılar DATÜB’e ve özellikle de Genel Başkan Sayın Ziyatdin bey’e çok teşekkür ettiler. Allah rızası için kesilen kurbanların kabul olunması dualar etdiler.

DATÜB Gürcistan Temsilciliği.

17.09.2016