DATÜB'ten Afrin Harekatına Destek

73 yıldır sürgünlerde yaşayan Ahıska Türkleri, vatan ve bayrak özleminin ne olduğunu çok iyi bilir. Bunun içindir ki; dünyanın neresinde olursak olalım, milli ruh, milli birlik ve kardeşlik adına, anavatanımız, sevdamız Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sonuna kadar yanındayız.

Herkes şunu bilmelidir ki, bu cennet vatan uğruna şehit olmak, bayrağımız için mücadele etmek biz, Ahıskalı Türklerin vazifesidir, çok büyük bir onurdur. Bu sebeple, insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamız beklenemez, beklenmemelidir.

Dün İstiklal mücadelesi günlerinde olduğu gibi, bugün de milletimizin kendi izzet ve haysiyetine sahip çıkması, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin hürriyet, irade ve bekasına yönelik girişilen 15 Temmuz ihanet kalkışmasına karşı, silahlara meydan okuyan, bedenlerini bu vatan için siper eden, istiklal ve istikbalimiz için canlarını feda eden, şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Bizler, dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan Ahıskalı Türkler olarak Afrin’de ülkemizin huzur ve güvenliğine kastedenlerin, terör yuvalarını başlarına yıkmadaki kararlığından dolayı sayın Cumhurbaşkanımıza ve Ordumuza minnet borçluyuz.

Aynı medeniyetin, kültürün, inancın mensupları olan bizler arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu kimse yok edemez. Aramıza kimse fitne ve fesat sokamaz, bizi birbirimize düşman edemez. Dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız.

Dün şehit verdiğimiz askerimize ve tüm şehitlerimize rahmet diliyoruz. Allah, Mehmetçiğimizi korusun, ordumuzu muzaffer kılsın. Allah yar ve yardımcıları olsun.

Ziyatdin KASSANOV

DATÜB Yönetim Kurulu Başkanı