DATÜB'ten 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı!

DATÜB Genel Başkanı Sayın Ziyatdin KASSANOV 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Münasebetiyle bir mesaj yayınladı!

Mesajında; "Ülkemiz, 15 Temmuz 2016 günü gece yarısına doğru başlayan ve ertesi gün öğle saatlerine kadar devam eden kanlı ve vahşi bir saldırıyla, tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimlerinden biriyle karşı karşıya kalmıştır.
Türk Silahlı Kuvvetleri içinde örgütlenmiş Fetullahçı Terör Örgütü “FETO” milleti ve millî iradeyi hiçe sayarak devleti ve hükümeti ele geçirmeyi amaçlayan hain bir darbe teşebbüsünde bulunmuştur.
Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla; inancını, vatanını, milletini, demokrasiyi ve hukuk devletini savunmak üzere herkesin sokaklara çıktığı ve darbecilere karşı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanının yazıldığı o gecede “Çanakkale Ruhu” yüzyıl sonra yeniden canlanmış ve tarihe altın harflerle yazılan bir direniş ve diriliş öyküsüne, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi’ne hayat vermiştir.

Ahıska Türkleri olarak dünyanın değişik ülkelerinde yaşayan halkımızla beraber devletimizin ve ferasetli devlet adamı Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olduk.
Tankın, topun, uçağın karşısına yüreğiyle dikilen aziz milletimiz, istiklaline uzanan hain elleri kırarak istikbaline sahip çıkmış, bir kez daha tarihe adını yazdırmıştır. Milletimizin şanlı direnişinin 2. yıldönümünde, hain darbe girişiminin faili olan “FETO” terör örgütü ihanet çetesini bir kez daha lanetliyoruz.

15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla, milletimizin hürriyet, irade ve bekasına yönelik girişilen ihanet kalkışmasına karşı hiç tereddüt etmeden tankların önüne yatan, silahlara meydan okuyan, bedenlerini bu vatan için siper eden, istiklal ve istikbalimiz için feda eden ve şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi Rahmetle anıyoruz, gazilerimize sağlıklı ömürler dilerken, Rabbim bu aziz vatanımızı şer odaklarının ve hainlerin şerrinden korusun. Allah bir daha ülkemize böyle utanç verici, vatanımıza ihanet edenlere fırsat vermesin.
15 Temmuz Hain Darbe Girişimini Unutmadık ve asla Unutturmayacağız!!!

Ziyatdin KASSANOV
Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB)
Genel Başkanı