DATÜB Heyeti, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti

Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Genel Sekreteri Fuat Uçar, DATÜB İcra Komitesi Başkanı Mehmet Taş ve DATÜB İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim Agara'dan oluşan DATÜB Heyeti, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğü'nde görüşmelerde bulundu.

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı ve diğer uzmanlar ile görüşen DATÜB Heyeti, DATÜB Genel Başkanı Sn. Ziyatdin Kassanov'un talimatı doğrultusunda, korona virüs (Covid-19) salgını döneminde DATÜB olarak Türkiye içerisinde ve yurt dışında ihtiyaç sahibi Ahıskalı Türklere yönelik gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
DATÜB olarak Türkiye'de ve Ahıskalı Türklerin toplu halde yaşadıkları ülkelerdeki temsilcilikleri ile her zaman Ahıskalı Türklerin yanında olduklarını belirten Fuat Uçar, Türkiye Diyanet Vakfı’nın mübarek Kurban Bayramı dolayısıyla yapılacak kurban dağıtımının, Ahıskalı ihtiyaç sahibi ailelere DATÜB Temsilcilikleri aracılığıyla ulaştırılması konusunda istişare ettiklerini söyledi.
DATÜB çalışmaları hakkında oldukça olumlu fikir belirten Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğü yetkilileri, Kurban Bayramı döneminde yurt dışındaki Ahıskalı Türk ihtiyaç sahibi ailelere imkanları dahilinde kurbanların ulaştırılması için çalışmalar yürüteceklerini bildirdiler.
DATÜB olarak oldukça olumlu geçen görüşmeden dolayı Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğü'ne teşekkür ederiz.
Görüşme sonrası birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.