​DATÜB Heyeti, Manavgat'ta AFAD Kordinasyon Merkezi'ni Ziyaret Etti

Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Genel Sekreteri Fuat Uçar, DATÜB Türkiye Akdeniz Temsilcisi İsmail Mamet ve beraberindeki DATÜB heyeti Antalya'nın Manavgat ilçesinde yangınla mücadele için kurulan Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret etti.

AHISKALI TÜRKLER OLARAK 100 BİN FİDAN KAMPANYASI BAŞLATTIK
Ziyaret sırasında T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile de görüşen Genel Sekreter Uçar ve DATÜB Akdeniz Temsilcisi İsmail Mamet, yangınlardan dolayı DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov'un geçmiş olsun dileklerini ve selamını ileterek, Ahıskalı Türkler olarak yangının yaralarının sarılması için gereken desteği verdiklerini, güzel ülkemizin yeniden yeşertilmesi için 100 bin fidan bağışı kampanyası başlattıklarını belirtti.
DATÜB Heyeti, AFAD Koordinasyon Merkezi ziyareti sonrası yangından etkilenen Manavgat'ın Kalemler mahallesini ziyaret ederek yangın sonrası oluşan hasar, vatandaşlarımızın durumu ve diğer çalışmaları yerinde izledi.
GENEL SEKRETER UÇAR YARALILARA ACİL ŞİFA DİLEDİ
DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar, yangında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara ise acil şifalar diledi.
28 Temmuz'da başlayan yangının ilk saatlerinden itibaren DATÜB Türkiye Akdeniz Temsilcisi İsmail Mamet tarafından organize edilen çalışmayla gıda ve temel ihtiyaç malzemelerinin yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza ulaştırıldığını aktaran Genel Sekreter Uçar şöyle devam etti:
"Genel Başkanımız Ziyatdin Kassanov'un talimatı ile DATÜB olarak gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu kapsamda DATÜB Akdeniz Temsilcimiz İsmail Bey ve ekibi oldukça başarılı bir iş ortaya çıkardı. Yangından etkilenen ailelere ve yangına müdahale eden ekiplere her türlü destekte bulundular. Şimdi ise nakdi yardım çerçevesinde ailelerimizi ziyaret ederek, yangın afeti sebebiyle zarar gören vatandaşlarımıza nakdi yardımları yapmaya başladık. Ayrıca, soğutucu araçla tüm yangın bölgelerinde çalışan ekiplere su, ayran ve meşrubat dağıtımı yangın söndürme çalışması bitene kadar devam edecek. Bu çalışmalarda büyük emeği olan DATÜB Akdeniz Temsilcimiz İsmail Mamet Bey'e ve ekibine teşekkür ederiz."