DATÜB Heyeti Diyanet İşleri Dış İlişkiler Genel Müdürü Sayın Prof. Dr. Halife Keskin'i Ziyaret Etti

07.08.2015 Tarihinde Dünya Ahıska Türkleri Birliği olarak Ankara görüşmelerimize Diyanet İşleri Başkanlığımızla başladık. Diyanet İşleri Başkanlığından Dış İlişkiler genel müdürü Sayın Prof. Dr. Halife Keskin ile görüşüldü.

Görüşmeye DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar DATÜB Kurucu üyesi Abbas Hamza ve Amerika Ahıska Türkler Konseyi Başkanı Aydın Mamedov katıldı. Genel Sekreter Fuat Uçar sözlerine; "Genel Başkan sayın Ziyatdin Kassanov'un selamlarını getirdiğini ve yeni seçilen Amerika Konsey başkanı Aydın Mamedov'u tanıştırdıktan sonra görüşmelere geçildi."

Görüşmede Değişik ülkelerde yaşayan Ahıska Türkleri imamlarının Türkiye’de Hizmet içi eğitim kurslarına katılmaları konusunda taleplerimiz oldu bu çalışmanın bundan sonra her yıl devam edileceği konusunda görüş birliğine varıldı. Diğer bir konu Uluslararası İmam Hatip alımı konusunda halkımızın büyük talepleri vardı bu konuda da Dış İlişkiler genel müdürü sayın Prof. Dr. Halife Keskin başkanlığımız daha fazla Ahıskalı öğrenci almak için yardımcı olacaklarını her zaman Ahıskalı kardeşlerimizin taleplerini yerine getirmeye devam edeceklerini ifade ettiler. Gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı Diyanet İşleri başkanlığına teşekkür ederiz.