DATÜB Heyeti, Ankara'da Birtakım Görüşmelerde Bulundu

DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar ve DATÜB Yönetim Kurulu tarafından ABD'de DATÜB Temsilciliği kurma yetkisi verilen Shuhrat Temirov Ankara'da 9 Eylül 2020 tarihinde T.C. Dışişleri Bakanlığı ve Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nde birtakım görüşmelerde bulundu.

T.C. Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler Genel Müdürü (ALGM) Sn. Zeki Levent Gümrükçü ile yapılan görüşmede DATÜB faaliyetleri ve Amerika'da DATÜB yapılanması ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Vatandaşlık Daire Başkanı Mustafa Adil Tekeli ile yapılan görüşmede, ABD'de yaşayan Ahıskalı Türklerin, Türk vatandaşlığını kazanması ile ilgili teknik konular ve yeni yapılanmada temsilcilik konusu görüşüldü.
DATÜB olarak kabullerinden dolayı T.C. Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler Genel Müdürü Sn. Zeki Levent Gümrükçü'ye ve Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Vatandaşlık Daire Başkanı Mustafa Adil Tekeli'ye teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.
DATÜB Genel Merkezi