​DATÜB Heyeti Ahlat’ta yaşayan Ahıskalı Türklerle bir araya geldi

Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Türkiye Temsilcisi Dr.İbrahim Agara, DATÜB Kadın Kolları Başkanı Refika Muhammedgil ve Ukrayna Temsilcisi Marat Rasulov’dan oluşan DATÜB Heyeti Bitlis’in Ahlat ilçesinde yaşayan Ahıskalı Türkler ile “Seçimin Önemi” başlıklı bir toplantı gerçekleştirdi.
DATÜB Genel Başkanı Sayın Ziyatdin Kassanov’un selamlarının katılımcılara iletilmesi ile başlanan toplantıda fikirlerini beyan eden Ahlat’ta yaşayan Ahıskalı Türkler, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Ak Parti’yi kesin bir dille ve ikinci bir alternatif olmadan destekleyeceğini belirttiler. Toplantı salonunda Ak Parti bayraklarını asan Ahıskalı Türkler kararlı ve eminlikle kazanacaklarından emin bir şekilde desteklerini ifade ettiler. Güzel ve oldukça olumlu geçen toplantıda katılımcılar DATÜB heyetinin ziyaretinden duydukları memnuniyeti de dile getirmeyi ihmal etmediler.
Daha sonra DATÜB Heyeti Ahlat Belediyesi Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban'ı da makanında ziyaret ederek, Ahlat’ta Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle Türkiye’ye tahliye edilen Ahıskalı Türkler için yapımına başlanan konutlar ve seçim gündemi ile ilgili istişarede bulunuldu.
DATÜB Heyeti son olarak Ahıskalı Türkler için devletimizin depremin beraberinde getirdiği zorluklara rağmen yapımına başladığı konutların inşaat alanını ziyaret ettiler. Heyet tarafından yapılan açıklamada Ahlat’ta 19 blok olarak hali hazırda inşası devam eden konutların Eylül ayında sahiplerine teslim edileceğinin planlandığı da bildirildi.