DATÜB Gürcistan Temsilciliği ve YTB Ahıskalı Öğrencilere Yardımda Bulundu

DATÜB Gürcistan Temsilciliği ve YTB, Gürcistan’da eğitim gören Ahıskalı öğrencilere yardımda bulundu.

DATÜB Gürcistan Temsilciliği ve YTB tarafından Ahıska, Tiflis ve Batum’da eğitim gören Ahıskalı öğrencilere gıda yardımı yapıldı.

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Başkan Yardımcısı ve DATÜB Gürcistan Temsilcisi İsmail Ahmedov, Ahıska'da eğitim gören kız ve erkek öğrencilerin yurtlarını ziyaret etti.

Ahıska'da öğrencileri ziyaretinde DATÜB Gürcistan Temsilcisi İsmail Ahmedov'a, Başkan Yardımcısı Tahir Nadiradze ve DATÜB Gürcistan Temsilciliği Gençlik Kolları Temsilcisi Bayram Koçaliyev eşlik etti.

DATÜB Gürcistan Temsilciliği, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) yaptığı ortak çalışma neticesine Ahıska'da eğitim gören öğrencilere gıda yardımında bulunuldu. Öğrencilerle görüşüp durumlarıyla ve üniversitede onların eğitimleriyle ilgili bilgi alan İsmail Ahmedov, ardından Ahıska Devlet Üniversitesi'nde Sn. Rektörle görüşerek öğrencilerin bazı sorunlarını yerinde çözüme kavuşturdu. Daha sonra ise DATÜB Gürcistan Temsilcisi Ahmedov, öğrencilere iftar yemeği verdi ve onlarla birlikte oruçlarını açtılar.

DATÜB Gürcistan Temsilciliği olarak bizler, her zaman gençlerimizin ve milletimizin yanındayız.

#GelecekİçinBirlikOlalım

DATÜB Gürcistan Temsilciliği