DATÜB Gürcistan Temsilciliği ve TİKA İşbirliğinde Süt ve Kaymak Makinesi Dağıtımı Gerçekleştirildi

DATÜB Gürcistan Temsilciliği'nim girişimi ve TİKA’nın desteği ile 4 Ağustos 2021 tarihinde Gürcistan’ın Kutaisi, Samtretiya bölgesinde ve diğer köylerde yaşayan Ahıskalı Türk ailelere DATÜB Gürcistan Temsilciliği Başkanı ve Bşk. Yrd. İsmail Akhmedov, TİKA Tiflis Koordinatörü Necla Demirdağ ile birlikte toplamda 45 süt ve kaymak makinesi (seperatör) dağıtımını gerçekleştirdi.

İsmail Akhmedov yapılan çalışmalarla ilgili konuşarak, “Böylelikle yine bir projeyi daha başarıyla hayata geçirmiş olduk. Milletimize hayırlı uğurlu olsun. Bu proje DATÜB Gürcistan Temsilciliği olarak TİKA desteği ile Ahıskalı Türklere yönelik yardım amaçlı hayata geçirdiğimiz sayca 9'cu projedir. Köylerde hayvancılıkla uğraşan soydaşlarımız için bu seperatörlerin onların işlerini kolaylaştıracağını, ayrıca çok faydalı olacağını, gelirlerini ise artıracağından eminiz.” ifadelerini kullandı.

DATÜB Gürcistan Temsilciliği Başkanı Akhmedov, Gürcistan’ın farklı bölgelerinde yaşayan Ahıskalı Türklere yaptıkları yardım ve gösterdikleri desteklerinden dolayı Türkiye Cumhurbaşkanımıza, TİKA'ya, T.C. Tiflis Büyükelçisine, TİKA Tiflis Koordinatörüne ve DATÜB Genel Başkanımıza teşekkürlerini ve şükranlarını sundu.