​DATÜB Gürcistan Temsilciliği TİKA ile birlikte 2 aşama el traktörlerini ve fındık temizleme makinesi dağıtımı gerçekleştirdi

DATÜB Gürcistan Temsilciliği Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı İsmail Akhmedov, Gürcistan’ın farklı bölgelerinde yaşayan soydaşlarımızı sık sık ziyaret edip toplantılar yaparak milletimizin dertlerini, fikirlerini, önerilerini, neye ihtiyaçları olduğunu, ne gibi projeler yapılırsa milletimize daha da faydalı olacağını dinleyerek, özellikle tarımla uğraşan insanlarımızın çalışmalarını kolaylaştırmak için neler yapılabileceğine dair fikir alışverişlerde bulunmaktadır.

DATÜB Gürcistan Temsilciliğinin girişimi ve TİKA’nın desteği ile 1 Haziran 2021 tarihinde Gürcistan’ın Ozurgeti bölgesinin Nasakiral, Naruci, ve birinci rayon köyünde yaşayan Ahıskalı ve komşu köylerde yaşayan yerli ailelere DATÜB Gürcistan Temsilcilik Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı İsmail Akhmedov, TİKA Tiflis Koordinatörlüğü ile birlikte 50 aileye birer el traktör, 4 köye ise toplam 5 adet fındık temizleyici makinesi dağıttı.
DATÜB Gürcistan Temsilcilk Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı İsmail Akhmedov yapılan çalışmalarla ilgili konuşarak, “Böylelikle yine bir projeyi daha başarıyla hayata geçirmiş olduk. Milletimize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah kısa bir zaman içerisinde yine güzel bir projeye TİKA ile birlikte imza atacağız. Bu proje DATÜB Gürcistan Temsilciliği olarak TİKA desteği ile Ahıskalı Türklere yardım amaçlı yaptığımız 8. projedir. Köylerde çiftçilikle uğraşan soydaşlarımız için bu traktörlerin ve fındık temizleyici makinelerinin işleri kolaylaştıracağından hem de çok faydalı olacağından ve çiftçilerimizin gelirlerinin artacağından eminiz.” ifadelerini kullandı.
DATÜB Gürcistan Temsilcilik Başkanı İsmail Akhmedov, Gürcistan’ın farklı bölgelerinde yaşayan Ahıskalı Türklere yaptıkları yardım ve gösterdikleri desteklerinden dolayı Türkiye Cumhurbaşkanına, TİKA Başkanlığına, Türkiye Tiflis Büyükelçisine, TİKA Gürcistan Koordinatörüne ve DATÜB Genel Başkanına teşekkürlerini ve şükranlarını sundu.