DATÜB Genel Başkanımız Sn.Ziyatdin Kassanov, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu'nun İstanbul’daki çalışma ofisinde bir araya geldi.

DATÜB Genel Başkanımız Sn.Ziyatdin Kassanov, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu'nun İstanbul’daki çalışma ofisinde bir araya geldi.

DATÜB Genel Sekreterimiz Sn. Fuat Uçar'ın da hazır bulunduğu görüşmede DATÜB Genel Başkanımız Sn. Ziyatdin Kassanov, T.C. İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu'ya Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen deprem felaketi sonrası DATÜB olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, 14 Mayısta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ahıskalı Türkler olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini ifade edip, Ahıskalı Türklerin selamlarını iletti.
Sayın Bakanımız Süleyman Soylu, DATÜB çalışmalarını yakından takip ettiğini, DATÜB tarafından deprem sırasında başlatılan yardım kampanyası kapsamında Ahıskalı Türklerin ve Kassanov ailesinin yaptıkları çalışmanın depremzedelerinin yaralarının sarılması yönünde önemli bir adım olduğunu vurgulayarak, "Biz şimdiye kadar Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere her zaman Ahıskalı Türklerin yanında olduk bundan sonra da yanında olmaya sorunlarını her zaman çözmeye devam edeceğiz" dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakanımız Süleyman Soylu, deprem sırasında Kassanov ailesinin 1 milyon dolar tutarındaki bağışla Kahramanmaraştaki depremzedeler icin yurtaların alınmasını yakından takip ettiğini, 14 Mayıs seçimlerinde ise DATÜB'ün Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Cumhur İttifakı'ni destekleme kararından dolayı teşekkürlerini ifade etti.
Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede hediye takdimi yapıldı ve hatıra fotoğrafı çektirildi.