​DATÜB Genel Başkanımız Sn. Ziyatdin Kassanov, Büyük İstanbul Mitingine Katıldı

DATÜB Genel Başkanımız Sn. Ziyatdin Kassanov, Büyük İstanbul Mitingine katıldı.

Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Genel Başkanımız Sn. Ziyatdin Kassanov, AK Parti'nin Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde düzenlediği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1 milyon 700 bin kişinin katıldığını açıkladığı Büyük İstanbul Mitinginde protokolde yer aldı.
Tarihi anlara şahitlik edildiği Büyük İstanbul Miting sonrası DATÜB Genel Başkanımız Sn. Ziyatdin Kassanov ile miting alanının protokol bölümünde görüşen Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Ahıskalı Türklerin durumunu sorarak milletimize selamlarını iletmiştir.
DATÜB Genel Başkanımız Sn. Ziyatdin Kassanov ise, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Ahıskalı Türkler ve DATÜB olarak her zaman yanlarında olduğumuzu bildirerek, iyi niyetleri ile birlikte kendilerine sağlık, sıhhat dilemiştir.
Daha sonra Genel Başkanımız Sn. Ziyatdin Kassanov, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Sn. İbrahim Kalın ile görüşerek, Ahıskalı Türkler ve özellikle de Ahıskalı doktorlarımızla ilgili çalışmada desteklerinden ötürü kendilerine teşekkür etti.
Tarihi Büyük İstanbul Mitingi'ne DATÜB Genel Başkanı Sn. Ziyatdin Kassanov ile birlikte İstanbul'da yaşayan Ahıskalı Türkler de yoğun katılım sağlamıştır.