DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin KASSANOV'un Ramazan Bayramı Mesajı

Ramazan Bayramı Münasebetiyle "Birlik ve Beraberlik içerisinde olmalıyız" vurgusu yapan, Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Sayın Ziyatdin Kassanov mesajında şu görüşlere yer vermiştir:

Halkımız ve İslâm âlemi olarak rahmet, mağfiret ve arınma mevsimi, birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının en yoğun şekilde hissedildiği bir Ramazan-ı şerifin sonunda yeni bir bayrama daha kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayram günleri, dargınlıkların son bulduğu, yardımlaşmanın, dayanışmanın birlik ve beraberliğimizin güçlendiği özel günlerdir. Bu özel günleri fırsat bilerek kardeşliğimizi kuvvetlendirip, dargınlıkları ve kırgınlıkları bir tarafa bırakarak, birlik, beraberlik ve huzur içerisinde yaşamaya gayret göstermeliyiz.

Birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, büyüklerimiz, dost, akraba ve komşularımız, öksüz ve yetim kardeşlerimiz ve yardıma muhtaç olanları ziyaret edilerek gönülleri alınmalı, yanlarında olduğumuz hissettirilmelidir.

Bizi bizden uzaklaştıran dargınlıkları, küskünlükleri, düşmanlıkları, kin ve öfkeyi bir tarafa bırakarak af ve bağışlama yolunu tercih edelim. Gönlümüzü herkese açalım,barışalım,kucaklaşalım ve bayramlaşalım.

Varlık sebebimiz olan anne-babalarımızı ve aile büyüklerimizi sevindirelim. Ahirete irtihal edenleri rahmetle yâd edelim, onlara hayır duada bulunalım.

Bayramımız yeni bayramlar doğursun. Sevincimiz yeni sevinçlerin toprağı olsun. Huzurumuz nice huzursuzlukların çaresi; mutluluğumuz dünyanın dokuz ülkesinde yaşayan halkımızın huzuru olsun.Kardeşliğimiz daim olsun!

Bayramınız mübarek olsun!

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin, milletimizin, gönül coğrafyamızın, yurtdışındaki millet varlığımızın ve İslâm âleminin mübarek Ramazan Bayramlarını can-ı gönülden tebrik ediyor; bayramın ülkemize, milletimize, âlem-i İslâm’a ve 73 yıldır Dünyanın değişik Ülkelerinde yaşayan Aziz halkımıza huzur, barış, sorunlarının çözülmesine mutlu bir hayatın başlangıcına,halkımız için yapacağımız çalışmalarda kolaylıklar getirmesine vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

Ziyatdin KASSANOV

DATÜB Genel Başkanı