Datüb Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov'un Ankara'da yapılan terör olayına karşı basın bildirisi.

Bilindiği gibi yine kara ve kanlı eller Ankara'da ülkemizi yasa boğdu.

Türkiye'ye karşı yapılmış katliam amaçlı bir saldırı. Bu saldırı ile topyekün Türkiye hedef alınıyor. Bu saldırıya karşı her kesimden insanımızın, hepimizin et ve tırnak gibi bütünleşmesi lazım.
Bugün, kendi siyasi kimliklerimizi bir tarafa bırakarak, teröre şiddete bombaya silaha karşı omuz omuza durmanın günüdür. Bu ateşin kıvılcımların buraya gelmemesi için bir şeyler yapmalıyız. Hepimiz el ele verip şiddetli bir karşı duruş sergilemeliyiz.Tek ses ve tek nefes olmalıyız. Bu hepimize yapılmış bir saldırıdır. Bizde Ahıska Türkleri mensupları olarak, ülkemiz ve bölgemiz üzerinde oynanan oyunların, birliğimizi, kardeşliğimizi bozmaya yönelik bu sinsi plânların farkındayız ve kardeşliğimizi bozacak her türlü nifak hareketine, milletimizle beraber karşı koyacağız.

Kim olursa olsun, neye inanırsa inansın, hangi bahaneye sığınırsa sığınsın, insan hayatına kast eden canileri ve terörist hedefleri tartışmasız, amasız ve ön şartsız lanetliyorum. Bu saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.