DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin KASSANOV'un 15 Temmuz Darbe Girişiminin Yıl Dönümü Mesajı

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi'nin sene-i devriyesi münasebetiyle DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin KASSANOV bir mesaj yayınladı.

Mesajında, 15 Temmuz 2016 gecesi memleketimizin bütün ufuklarını karartmaya azmetmiş, bir ihanet çetesi olan Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) karşısındaki vakur, cesur tutumuyla tüm dünyaya örnek olan; vatanına, milletine, millî iradeye Seçilmiş Cumhurbaşkanına, hükümetine ve hukuk düzenine sahip çıkan aziz milletimizin onurlu duruşu her türlü takdirin üzerindedir.
73 yıldır sürgünlerde yaşayan Ahıska Türkleri, vatan ve bayrak özleminin ne olduğunu çok iyi bilir. Bunun içindir ki; dünyanın neresinde olursak olalım ana vatanımız, sevdamız Türkiye Cumhuriyeti ve onun seçilmiş Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yanında milli ruh, milli birlik ve kardeşlik adına sonuna kadar yanındayız.

Dün İstiklal mücadelesi günlerinde olduğu gibi, bugün de milletimizin kendi izzet ve haysiyetine sahip çıkması ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin hürriyet, irade ve bekasına yönelik girişilen ihanet kalkışmasına karşı hiç tereddüt etmeden tankların önüne yatan, silahlara meydan okuyan, bedenlerini bu vatan için siper eden, istiklal ve istikbalimiz için feda eden ve şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi Rahmetle anıyoruz gazilerimize sağlıklı ömürler dilerken Rabbim bu aziz vatanımızı şer odaklarının ve hainlerin şerrinden korusun.Bu günleri unutmadık ve asla Unutturmayacağız!!!