DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov’dan Sayın İbrahim Kalın’a bir Tebrik Mesajı

Dünya Ahıska Türkleri Birliği - DATÜB Genel Başkanı Sn. Ziyatdin Kassanov Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan 'ın tensipleriyle Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı’na atan Sayın İbrahim Kalın’a bir tebrik mesajı yayınladı.

Kassanov mesajında şunları kaydetti:

"Sayın İbrahim Kalın,

Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı'na atanmanız vesilesiyle sizi içtenlikle tebrik ederim. Bu önemli görevi üstlenmeniz, sizin bilgi birikiminiz ve deneyiminiz göz önüne alındığında, ülkemiz için büyük bir kazançtır.

Sizlerin liderliğinde Milli İstihbarat Teşkilatı, ülkemizin iç ve dış güvenliğini sağlama konusundaki önemli sorumlulukları yerine getirecektir. Bilgi ve tecrübeniz, bu zorlu görevin üstesinden gelmenizde size rehberlik edecektir.

Siz, uzun yıllardır Türkiye'nin ulusal ve uluslararası meselelerine yönelik stratejik analizler sunarak üstün bir performans sergilediniz. Saygın bir akademisyen, yazar ve diplomat olarak da tanındınız. Bu başarılarınızın, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın daha da güçlenmesine ve etkin bir şekilde çalışmasına katkı sağlayacağına inanıyorum.

Yeni görevinizde başarılı olmanızı dilerim. İç ve dış tehditlerle mücadele etmek, ülkemizin güvenliğini sağlamak ve milli çıkarlarımızı korumak büyük bir sorumluluk gerektirir. İnanıyorum ki, bu zorlukların üstesinden gelecek bilgi, yetenek ve liderlik becerilerine sahipsiniz.

Siz, vatanseverlik, özveri ve adalet ilkeleriyle hareket eden bir kişi olarak tanınıyorsunuz. Bu değerleri göreviniz boyunca da koruyacağınıza eminim. Ülkemizin güvenliği ve refahı için sizin liderliğinizde gerçekleşecek olan çalışmalardan dolayı gurur duyuyoruz.

DATÜB Yönetim Kurulu ve tüm Ahıskalı Türkler adına Sizi, yeniden tebrik eder, yeni görevinizde başarılar dilerim. Ülkemizin güvenliği ve refahı için yürüteceğiniz çalışmalarda size güç ve destek veren tüm ekip arkadaşlarınıza da şükranlarımı sunarım.”

Saygılarımla.