​DATÜB Genel Başkanı, Almatı Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı'yı Ziyaret Etti

Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, Almatı Başkonsolosu olarak atanan Ali Rıza Akıncı'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Genel Başkan Kassanov, Başkonsolos Ali Rıza Akıncı'ya, Kazakistan’da yaşayan Ahıskalı Türklerin durumu, sayısı ve bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kazakistan’ın ekonomik ve politik durumunun değerlendirildiği ziyarette, Kassanov, DATÜB faaliyetleri ile ilgili Akıncı’yı bilgilendirdi.

Başkonsolos Ali Rıza Akıncı, ziyaretlerinden dolayı Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov’a teşekkür etti.
Ahıska gazetesine ziyaret ile ilgili açıklama yapan DATÜB Genel Başkanı Kassanov şunları söyledi: “Sayın Başkonsolosumuz, buraya gelmeden önce hem Kazakistan hem de DATÜB ile ilgili kapsamlı bilgiye sahipti. Bizim faaliyetlerimizi ve çalışmalarımızı yakınen takip ediyordu. Yaptığımız çalışmalardan dolayı bizi hem tebrik etti hem de bize teşekkür etti.”

Almatı Başkonsolosu olarak atanan Ali Rıza Akıncı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuş, bir süre özel sektörde çalışmıştır. Dışişleri Bakanlığı’nda Çok Taraflı Kültürel İşler Genel Müdür Yardımcılığı, Kafkasya ve Orta Asya Genel Müdür Yardımcılığı, Ekonomik ve Kültür İlişkilerden Sorumlu Müsteşar Yardımcılığı ofisinde görev almış, İnsan Kaynakları Dairesi ile Kültürel Diplomasi Genel Müdür Yardımcılıklarında çalışmıştır.
Dış tayinlerinde Tahran ve Kahire Büyükelçilikleri ile Nahçıvan ve Gümülcine Başkonsolosluklarında Türkiye’yi temsil etmiştir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.