​DATÜB Gençlik Kolları Spor Salonu, Bursa’da Açıldı

DATÜB Gençlik Kolları’nın tüm branşlarda faaliyet gösterecek olan spor salonu, Bursa’nın Yıldırım ilçesinde 13 Eylül 2020 tarihinde DATÜB Gençlik Kolları’nın düzenlediği törenle açıldı.

DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin öneminden bahsederek “Burada bugün binlerce kişiyle açılışımızı yapmak isterdik ama maalesef pandemi nedeniyle bu şekilde gerçekleştirmek zorundayız. Ben daha önce Bursa’da yaptığım bir konuşmada Ahıskalıların olduğu bölgede spor salonu açacağımıza söz vermiştim. Bu süreçte milletimizi bir çatı altına getirerek, sistemli bir şekilde çalışarak bunu ve daha nicelerini gerçekleştirdik. Gerçekleştirmeye de devam edeceğiz” dedi.
DATÜB Bursa Temsilcisi Paşa Alihan ise katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasına eğitimin ve sporun öneminden bahsederek: “Muhammed Ali sporcu olduğu için kendi ülkesini tanıttı. Bizim de Ahıskalı sporcularımız Avrupa’da, dünyada şampiyon olarak bizleri, Ahıskalıları tanıtacaksınız. Seneler önce şampiyon olan Refik Ayvazoğlu bizleri gururlandırdı. İnanıyoruz ki buradan da çok şampiyon çıkacak.” şeklinde devam etti.
DATÜB Gençlik Kolları Genel Koordinatörü Vehbi Berk Ülker ise “Almatı’da, Ukrayna’da, Antalya’da ve Bursa’da belirli branşlarda birçok spor faaliyeti gerçekleştirdik. Ama bugün Genel Başkanımızın katkılarıyla MMA, boks, tekvando, güreş, dans tüm branşları bir araya topladığımız; bir kompleks açıyoruz. Bizim için büyük bir gurur kaynağı!” ifadelerini kullandı.
DATÜB Gençlik Kolları olarak asıl amaçlarının milli sporcular yetiştirmek olduğunu belirten Ülker, “Biz 2017’den beri birçok sporcumuzu müsabakalara gönderiyoruz. Bu müsabakalar sonucu altın, gümüş, bronz madalyalarla, kupalarla göğsümüz kabarıyor. Bu salondan inşallah birçok milli sporcu çıkacak. Tabii burası bir başlangıç, bunun da devamını getireceğiz” şeklinde konuştu.

DATÜB Gençlik Kolları’nın bu yıl gerçekleştirdiği faaliyetleri anlatan Ülker, “Biz DATÜB Ailesi olarak büyük bir aileyiz. Birçok hizmetimiz var, bunlar anlatmakla bitmez. Son olarak bu spor salonunda bize en büyük emeği geçen ve liderlik eden Genel Başkanımız Sayın Ziyatdin Kassanov’a, Gençlik Kolları Başkanımız Sayın İsmihan Kassanov’a, tüm DATÜB Yönetimine, tüm İl Temsilcilerimize, Sayın Genel Sekreterimize, Kadın Kollarımıza, Gençlik Kolları Yönetimine; bu salonda herkesten çok emeği olan, bu salona abilik, liderlik edecek, yetkilisi olacak Refik Ayvazoğlu’na çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini bitirdi.
Konuşmaların ardından DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov ve DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar, spor salonunun açılış kurdelesini keserek “Milletimiz için hayırlı olsun” ifadelerini kullandılar.
Son olarak salonda MMA Antrenörlüğü yapacak olan Mahir Cesimoğlu, “Genel Başkanım hoş geldiniz. Destekleriniz için çok teşekkür ederiz” diye konuştu. 2005-2006 Dünya Grekoromen Güreş Şampiyonu Refik Ayvazoğlu ise salonu tanıtarak eğitim verilecek branşları anlattı.
DATÜB Gençlik Kolları Spor Salonunun açılış törenine DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar, DATÜB İcra Komitesi Başkanı Mehmet Taş, DATÜB İcra Komitesi Başkan Yardımcısı İbrahim Agara, ABD’de DATÜB Temsilciliği kurma yetkisi verilen Shuhrat Temirov, DATÜB Türkiye Kadın Kolları Başkanı Selamet Cevdet, DATÜB Bursa İl Temsilciliği Başkanı Paşa Alihan, Ahıska Gazetesi ve Türk Birliği Dergisi Baş Editörü Rövşan Memmedoğlu, DATÜB Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri Aziz Ajiyev, İskender Ziyaoğlu ve Muhammed Nizam, DATÜB Gençlik Kolları Genel Koordinatörü Vehbi Berk Ülker ve DATÜB Bursa Temsilcisi Yardımcısı Orhan Faik katıldı.