DATÜB Desteği ile Ahıska'da Yaşayan Ahıskalı Ailelerin Evlerinin Çatısı Yeniliyor!

Dünya Ahıska Türkleri Birliği Başkan yardımcısı ve Gürcistan Temsilcisi İsmail AHMEDOV geçen hafta Ahıska'da yaşayan Ahıskalılar ile bir araya gelerek, onların dertlerini, sıkıntılarını dinledi. Arkadaşlar, DATÜB Temsilcisi İsmail AHMEDOV'a Ahıska’da yaşayan 5-6 kişiden oluşan grup tarafından Ahıska’yı karıştırdıklarını ve bölücülük yaptıklarından dolayı rahatsız olduklarını ve buna bir çare bulunmasını istediler.

DATÜB Gürcistan Temsilcisi İsmail AHMEDOV, her şeyden haberdar olduğunu ve onların arkasında bazı kuvvetler olduğunu düşündüğünü söyledi ve eğer öyle olmasa bunlar bu kadar cirit atamazlar dedi.

Atalarımızın güzel bir sözü var; "İt ürür, kervan yürür” diye, işte gördüğünüz gibi biz işimize bakıyoruz, bakacağız da ama onlar ise vatan, millet hainleri gibi ortalıkta gezerek insanlara yalan dolu iftiralar atarak Ahıskalıları bölmek ile meşguller. Eğer bunlar bugüne kadar adam olmamışlar ise bugünden sonra adam olmaları çok zor, dedi.

“Arkadaşlar, benim bugün burada bulunmamın bir sebebi var. O da sizin bize yazdığınız dilekçelerdir. Biz sizin dilekçelerinizi dikkatle okuduk ve DATÜB Genel Başkanı Sayın Ziyatdin KASSANOV ile karar verdik ki sizin evlerinizin çatılarını değiştirmede ilk adımı biz DATÜB olarak atalım. Bu yardımı bir pilot proje olarak biz başlatmak istedik ve sizin evlerden başlıyoruz, dedi.

DATÜB nasıl ki diğer projelerin yapılmasını talepte bulunmuş ise (arıcılık, dikiş makine, sera, hayvancılık) bu çatı projenin de devamının getirilmesi için talepte bulunduk. Geri kalan Ahıskalı kardeşlerimizin evlerinin çatı değişimleri de yapılacaktır. Kimse bundan endişelenmesin, çünkü biz onları da unutmadık ve biz DATÜB olarak TİKA’dan Ahıskalı ailelerin evlerinin çatıları kötü durumda olanların yenilenmesi için de talepte bulunduk ve yakın zamanda çatıları yenileme projesi başlayacaktır. İnşallah daha sonra hayvancılık projesi başlayacaktır.

Biz söz verdiğimiz projeleri sizinde dediğiniz gibi ortaları karıştıran 5-6 kişiden oluşan ve dedikodu yapan , iftira atanlara ve kafalarına göre hareket edenlere rağmen yavaş yavaş olsa bile onlara inat yerine getiriyoruz ve getireceğiz de.

Sayın Başkanımız İsmail bey, şöyle söyledi: “Kimse zannetmesin ki biz verilen sözleri unuttuk. Hayır, unutmadık. Yıllar önce TIKA Başkanı Sayın Serdar ÇAM ile bu projelerin yapılması Ahıskalılar için ne kadar önemli olduğunu konuşmuştuk ve Sayın ÇAM bey’den onay alınmıştı. Daha sonra ise Tiflis TIKA koordinatörü sayın Resul DURMAZ ve Mustafa KORKMAZ ile daha sonra ise şimdi ki TİKA koordinatörü Hüseyin ŞANLİ ile bu projelerin yapılması hakkında konuştuk. Bu projelerin bir kısmını önceki TİKA koordinatörleri zamanında yapılmıştır bir kısmı da şimdi yapılıyor. İnşallah yakın zamanda diğer projelerde yapılacaktır ve sizlere verilen sözler diğer projeler gibi bu projelerde er veya geç yerine getirilecektir” diye konuştu

Ahıska’da yaşayan, ihtiyaç sahibi olan Ahıskalı Türk ailelerin evlerinin çatısının onarılmaları için DATÜB tarafından yardım alan aileler:

1. Nebi MEBİEV: 1000 ABD dolar, 2. Rahman NAZAROV: 1000 ABD dolar,

3. Yusuf GAVHAROV: 1000 ABD dol , 4. Eldar LAZİŞİVİLİ: 1000 ABD dolar,

5. Şevket DVALİDZE: 1000 ABD dolar:

Ahıska’da yaşayan 5 Ahıskalı ailenin evlerinin çatılarının değiştirme konusunda destekledikleri için DATÜB Genel Başkanı Sayın Ziyatdin Kassanov’a ve Gürcistan Temsilcisi İsmail Ahmedov’a teşekkürlerini bildirdi ve DATÜB tarafından maddi destek alan Ahıskalılara hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, hayatlarında başarılar diledi.

DATÜB Gürcistan Temsilciliği

Tiflis/ 11.04.2018