DATÜB Başkan Yrd. İsmail Ahmedov, Azerbaycan'ın Gürcistan Büyükelçisi Faik Guliyev’i Ziyaret Etti

DATÜB Başkan Yardımcısı ve Gürcistan Temsilciliği Başkanı İsmail Ahmedov, 17 Kasım 2020 tarihinde Tiflis'te Büyükelçi Faik Guliyev’i makamında ziyaret ederek yeni görevinden dolayı ve Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını büyük bir azim göstererek kurtarması münasebetiyle tebrik etti.

Büyükelçilik Birinci Kâtibi Anar Rasulov ve DATÜB Gürcistan Temsilciliği Başkan Yardımcısı Tahir Nadiradze’nin de hazır bulunduğu görüşmede, Gürcistan'da yaşayan Azerbaycan vatandaşı Ahıskalı Türklerin ve öğrencilerin durumları, koronavirüs nedeniyle Azerbaycan'da kalan, Gürcistan'daki ailelerinin yanına geri dönemeyen Ahıskalı Türklerin durumu, öğrencilere yapılan burs yardımı ve diğer konular istişare edildi.

Gürcistan'da ikamet eden Azerbaycan vatandaşı Ahıskalı Türklerin mevcut sorunlarını dinleyen Büyükelçi Faik Guliyev, Azerbaycan'da kalan iki Ahıskalı Türkün Gürcistan'a dönmeleri konusunda gerekli çalışmayı yaptıklarını ve en kısa zamanda sonuç elde edileceğini söyledi.

Vatan Ahıska’da yaşayan Ahıskalı Türklere manevi desteklerinden, Ahıskalı öğrencilere ise burs desteği konusunda yardımlarından dolayı Büyükelçi Guliyev'e teşekkür eden İsmail Ahmedov, bursların bundan sonra da devam ettirilmesinden dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

DATÜB Gürcistan Temsilciliği Başkanı Ahmedov, Büyükelçi Faik Guliyev'in Gürcistan'daki Azerbaycan vatandaşı Ahıskalı Türklerin her zaman yanında olduklarını belirttiğini ve aralık ayı içerisinde Ahıska'da yaşayan Ahıskalı Türkleri birlikte ziyaret etmeyi kararlaştırdıklarını söyledi.

Oldukça samimi bir ortamda geçen toplantı sonrası birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.