​DATÜB, Azerbaycan'da bir Caminin daha Tamirine Başladı

Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov'un maddi-manevi desteği ile Azerbaycan'da Ahıska Türklerinin toplu halde yaşadıkları Şabran iline bağlı Rahimli köyünde bulunan köy camisinin tamir-tadilat işlerine başlandı.

Her zaman Azerbaycan'da yaşayan Ahıska Türklerinin yanında olan DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, bu kez de Rahimli köy ahalisinin DATÜB Azerbaycan Temsilciliği'ne yaptıkları cami tamiri taleplerini geri çevirmedi.

Yoğun şekilde Ahıskalı ve Azerbaycanlı Türklerin yaşadığı Rahimli köyünde insanların ibadetlerini yerine getirebilmesi için DATÜB Azerbaycan Temsilcisi Memmed Şamilov koordinasyonundaki tamir-tadilat çalışması, köy camisinin bahçesindeki eksikliklerin giderilmesi ile başladı.

Bundan sonraki etapta ise caminin iç-dış cephe ve çatı restorasyon işlerinin tamamlanması ve en kısa sürede hizmete açılması planlanıyor.

Şamilov, yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, Rahimli Köy Camisinin tamirinden sonra Ahıskalıların toplu halde yaşadıkları diğer bölgelerde bulunan camilerin de yine milletimizin talepleri doğrultusunda tamir tadilat işlerinin devam ettirileceğini bildirdi.

HATIRLATMA

Daha önce DATÜB desteğiyle Saatlı iline bağlı Orta Muğan köyünde yapılan camiye büyük miktarda destek sağlanırken, Smadakend köyündeki cami ise baştan aşağı restore edilmiş ve köy ahalisinin ibadetine açılmıştı.

Azerbaycan'da yapılan tüm bu çalışmalara destek sağlayan DATÜB Genel Başkanı Sayın Ziyatdin Kassanov'a şükranlarımızı sunuyoruz.

#DATÜB
#GelecekİçinBirlikOlalım