Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov ile Erzincan’da Bir Araya Geldi

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Erzincan Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, DATÜB Heyeti ve Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıskalılar 26 Şubat 2019 tarihinde Erzincan’da düzenlenen mitinge katıldı.

Oldukça coşkulu geçen miting sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov ile görüştü. Görüşmede, Erzincan’da yaşayan Ahıskalıların durumunu soran Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, DATÜB Genel Başkanı tarafından hem Erzincan hem de diğer şehirlerde yaşayan Ahıskalıların durumu ile ilgili bilgi verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, DATÜB tarafından Ahıskalılar ile ilgili yapılan taleplerin her zaman olumlu karşılandığını ve desteklendiğini ifade etti.

DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylarını destekleyeceklerini ve bununla ilgili olarak çalışmalara başladıklarını, bu desteğin Ahıskalıların bir vefa borcu olduğunu dedi.