Çavuşoğlu ve Akar, Ukrayna'daki Ahıskalı Türklerle bir Araya Geldi

Türkiye Cumhuriyeti Dışışleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Savunma Bakanı Hulusi Akar, bugün Ukrayna'ya yaptıkları resmi ziyaret kapsamında DATÜB Ukrayna Temsilciliği Başkanı Marat Rasulov'un başkanlığındaki Ahıskalı Türklerden oluşan heyeti kabul etti.

Yapılan görüşme ile ilgili kendi sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda Bakan Çavuşoğlu, "Ukrayna’da Ahıska Türkleri soydaşlarımız ile bir aradayız. Ahıska Türklerinin Ukrayna’daki her türlü ihtiyaçlarını takip ediyoruz. Ahıskalı kardeşlerimize verdiğimiz destek her zaman devam edecek." dedi.

Görüşme ile ilgili açıklama yapan DATÜB Ukrayna Temsilciliği Başkanı Marat Rasulov ise görüşmenin ana gündem maddesinin Ukrayna'dan Türkiye'ye iskanlı göç kapsamında getirilecek Ahıskalı Türklerin durumu olduğunu vurgulayarak, Bakan Çavuşoğlu'nun DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov'a kendileri aracılığıyla selamlarını ilettiğini bildirdi.

DATÜB olarak Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'na ve Savunma Bakanımız Hulusi Akar'a kabullerinden dolayı teşekkür eder, şükranlarımızı sunarız.