Azerbaycan Zafer Günü Kutlu Olsun

DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov'un, Büyük Vatan Savaşı'ndaki Şanlı Zaferin Birinci Yıldönümü Dolayısıyla Mesajı.

"Değerli Kardeşlerimiz,

Bu "Kutlu Zafer" dolayısıyla Azerbaycanlı kardeşlerimiz basta olmakla tüm Türk Dünyasını yürekten kutluyorum.

Kelimelerle ifade edemediğimiz, kalbimizde yaşayan duyguları bize bahşeden Yüce Allah'a hamd olsun. Her Azerbaycanlı bu Zaferi bekliyordu, her Azerbaycanlı haklı olarak bu Zaferden gurur duyuyor!

Muzaffer ordumuza, kahraman asker ve subaylarımıza, her zaman sözünü tutan cesur ve korkusuz Cumhurbaşkanımız Sn. İlham Aliyev'e "Teşekkür" ediyorum!

Unutulmaz şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Toprak ve haysiyet için can veren, iradeli evlatlar yetiştiren anne ve babaların önünde baş eğiyoruz. Azerbaycan halkı, Azerbaycan vatandaşları, gözleri berrak olsun ve her zaman gurur duysun!

Zaferin zirvesine giden zorlu ve görkemli yolu hep birlikte tırmandık. Muzaffer bir halk olarak birliğimizi ve bağımsız Azerbaycan'ımızı korumak için biz Ahıskalı Türkler de Birinci Karabağ Savaşı’nda olduğu gibi İkinci Karabağ Savaşı'nda aktif şekilde yer aldık. Vatanımızı korumak hepimizin kutsal görevidir.

Azerbaycan’ın bağımsızlığı adına canlarını feda eden kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize ise uzun ömür can sağlığı diliyorum.

Yüce Allah Azerbaycan halkını ve Azerbaycan'ı korusun!

Derin saygı ve sevgiyle!"