​AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Açık, Ahıskalı Türkleri ziyaret etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili seçilen Murat Açık, AK Parti Güzelyalı teşkilatının organizasyonunda Pendikte ikamet eden Ahıskalı Türklerle bir araya geldi.
Yapılan görüşmeye Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Genel Sekreteri Fuat Uçar, DATÜB Kadın Kolları Başkanı Refika Muhammedgil ve DATÜB üyesi Ahıskalı Türkler katıldı.
İstanbul’un Pendik ilçesine bağlı bir semt olan Güzelyalı’da yaşayan Ahıskalı Türkler ile görüşen Milletvekili Açık, 28. Dönem Milletvekili seçimlerindeki desteklerinden ötürü herkese teşekkür etti.
Yaptığı konuşmasında, Türkiye Yüzyılı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2053 ve 2071 vizyonunu bir sonraki nesle en iyi şekilde taşımak için bu yola çıktığını bildiren Milletvekili Açık, “14 Mayısta halkımızın iradesi sandıklara yansımış, aziz milletimiz oyunu Cumhur İttifakından yana kullanmıştır. Alınan sonuçların vatanımıza, milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Önümüzdeki süreçte de milletimizin yine yanımızda olacağına dair inancımızla durmak yok, yola devam” dedi.
DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov’un selamlarını ileterek, DATÜB faaliyetleri ile ilgili bilgi paylaşımında bulunan Genel Sekreteri Fuat Uçar, Türkiye’de ve yurtdışında yaşayan Ahıskalı Türklerin Cumhurbaşkanlığı seçimleri için seferber olduklarını belirterek, 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zafer kazanacağına inandığını, doğru adımlarla yola devam edileceğini ve Türkiye Yüzyılı ile şahlanacağını ifade etti.
Genel Sekreter Uçar, “Ülkemizin aydınlık yarınlarına ve güçlü geleceğine hep birlikte imza atmamız, dünyanın neresinde olursak olalım ana vatanımız, sevdamız Türkiye’nin ve onun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sonuna kadar yanında olduğumuzu, destekleyeceğimizi beyan ediyoruz” dedi.
Oldukça samimi ve verimli geçen toplantıda katılımcılar ziyaretlerinden dolayı AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Açık’a teşekkür ederek, kutlu göreve seçilmesinden dolayı hayırlı uğurlu olsun dileklerinde bulundular.