Ahıskalılardan Erdoğan'a Destek

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Türkiye dahil 9 Ülkede yaşayan Ahıskalı Türkler işbirliği yapılan Türk Dünyası STK’ları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a desteklerinin 2. Tur cumhurbaşkanlığı seçimlerinden devam ettiği açıklandı.

DATÜB genel sekreteri Fuat Uçar tarafından kamuoyu ile paylaşılan bildiride güçlü Türkiye, güçlü Türk Dünyası vurgusu yapıldı.

28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek açıklamaları gelmeye devam ediyor. Türk Dünyası üzerine faaliyet gösteren üst düzey STK’lar açıklamalarında Türkiye Yüzyılı ve Cumhur İttifakına verilen destek belirtildi.

Uçar, "Türkiye yüzyılında bizler sayın Erdoğan ve Cumhur İttifakına olan desteğimizi bir kez daha yineliyoruz" dedi.

Türk Dünyasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek açıklamaları devam ediyor. DATÜB Genel Başkanı ve Han Vakfı Başkanı olan Ziyatdin Kassanov imzalı bildiride ‘’Güçlü Türk Dünyası’’ vurgusu yaptı.

Ziyatdin Kassanov imzalı açıklamada, "Bizler; 14 Mayıs olduğu gibi 28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçimlerini, güncel siyasi gelişmelerin yada günü birlik tartışmaların ötesinde milletimizi, ülkemizi ve gelecek nesilleriz ile Türk dünyasını ilgilendiren hayati bir mesele olarak değerlendiriyoruz. Türkiye’nin önümüzdeki 'Yüz Yılını' şekillendirebilecek bir seçimin, çok önemli bir dönemin karar aşamasındayız. Türkiye yoluna devam etmelidir. Türkiye’nin geleceği ve Türk Dünyası için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdiğimizi beyan ediyoruz’’ diyerek, Türk Dünyası stratejik çalışmaların önemi belirtildi.

Kasaanov imzalı bildiride’, "Bu ülkenin ve bu milletin soylu yürüyüşüne çelme takmaya kalkan kim varsa yüzlerini karartma vaktidir. Bizler; Anadolu coğrafyasının bağrından çıkmış, yıllarca sürgünlerde yaşamış, Ahıskalı Türkler ve Türk Soylular olarak, ülkemizin ve milletimizin kötü gününde de iyi gününde de bu toprakları vatan bilerek, güçlü, müreffeh, istikrarlı, kendi vatandaşlarına ve tüm mazlumlara kol kanat geren güçlü Türkiye'nin bir ferdi olmaktan gurur duyduğumuzu belirtmek isteriz" ifadelerini kullandı.

Başta Türkiye olmak üzere dünyada ABD dahil dokuz ülkede faaliyet gösteren Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) ve işbirliği yapılan STK’lar bulundukları bölgelerde Türk Dünyasının bekası ve geleceği için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek çalışmalarına aralıksız devam ediyor.