Ahıskalı Türklerden Mehmetçiğe Yün Çorap Hediyesi

Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle Türkiye’ye tahliye edilen ve Elazığ’ın Aşağıdemirtaş geçici konaklama tesislerine yerleştirilen Ahıskalı Türkler, elleriyle ördüğü yün çorapları Suriye bölgesinde görev alan askerlere hediye etti.
DATÜB Ukrayna Temsilciliği Kadın Kolları tarafından organize edilen Mehmetçiğe kışlık çorap hediye kampanyası sonucu Elazığ’ın Aşağıdemirtaş Konteyner kentinde konaklayan Ahıskalı Türkler tarafından 536 adet kışlık yün çorap hazırlandı.
Elazığ’a yerleştirilen Ahıskalı Türkler, Afrin’de görevli askerler için 536 adet yün çorap ördüklerini ve bunları teslim etmek istediklerini bildirmeleri üzerine Komutanlığa bağlı görevli askerler konteyner kenti ziyaret etti.
DATÜB Ukrayna Temsilciliği Kadın Kolları tarafından örülen yün çoraplar askerlere teslim edildi. Yün çorapların Suriye’de görev alan askerlere gönderileceğini bildiren görevli askerler, kendi sıkıntılarına rağmen Mehmetçiği düşünen Ahıskalı Türklere teşekkür etti.
DATÜB Ukrayna Temsilciliği Başkanı ve DATÜB Yönetim Kurulu üyesi Marat Rasulov, Askerlerimizin vatanı korumak için nöbette üşümemeleri için Ahıskalı Türkler olarak ellerinden gelen bu katkıyı sağlamak istediklerini, çorapların teslimi sırasında ise karşılıklı duygusal anlarının yaşandığını, çorapların yanında Ahıskalı minik çocukların askerler için çizdiği resim ve yazdıkları mektupların da teslim edildiğini bildirdi.