YANINDAYIZ AZERBAYCAN!

Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı harekâtta bugüne kadar Cebrail ili ile Karahanbeyli, Aşağı Seyitahmetli, Mehdili, Aşağı Maralyan, Kuycak, KendHoradiz, Çakırlı, Büyük Mercanlı, Şeybey, Taliş, Karkulu, Şükürbeyli, Yukarı Maralyan, Cereken, Daşkesen, Horovlu, Dejan, Mahmutlu, Caferabat, Sugavuşan ve Papı köyleri olmak üzere toplam 22 yerleşim yeri işgalden kurtarıldı.

Kaybedilen işgal altındaki topraklar ve verilen büyük askeri kayıpları hazmedemeyen Ermenistan, Azerbaycan'ın sivil yerleşim yerlerine roketle saldırdı.

DATÜB olarak Ermenistan'ın bu alçak saldırısını kınıyor, en kısa sürede Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını terk etmesini talep ediyoruz.

Ahıskalı Türkler, Birinci Karabağ Savaşı'nda olduğu gibi bu haklı davasında Azerbaycan'ın Şanlı Ordusu sıralarında hizmet etmektedir. 27 Eylül 2020 tarihinde Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısına karşı başlatılan taarruzdan bugüne kadar devam eden operasyonlarda Azerbaycan Türkü kardeşlerimiz ile sırt sırta Ermenilere karşı birlikte savaşan Ahıskalı Türk gençleri Memmedov İlham ve Selim Cabbarov şehit oldu.

Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize ise acil şifalar diliyoruz.