​DATÜB Desteğiyle Kazakistan’dan Bu Yıl 17 Kişi Hacca gönderildi

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Başkanı Sn. Ziyatdin Kassanov’un maddi desteğiyle bu yıl Ahıskalı Türklerin toplum halde en fazla yaşadığı Kazakistan’dan 17 Hacı adayı kutsal mekanlara gönderildi.

Almaty Uluslararası Havalimanı’nda yapılan uğurlama merasimine DATÜB Genel Başkanı Sn. Ziyatdin Kassanov bizzat katılarak Hacı Adaylarını yolcu etti.

“Birliğimizin amacı milletimize hizmet etmektir.”

Hacı adaylarını kutsal mekanlara uğurlama merasiminde konuşan DATÜB Genel Başkanı Sn. Ziyatdin Kassanov, “Birliğimizin amacı milletimize hizmet etmek. Bu hizmetlerden biri de Ahıskalı Türklere yönelik 15 yıldan beri yaptığımız Hac organizasyonlarıdır. Allah yolunda ibadetleri olan, doğru, dürüst şekilde milletimize hizmet edenlerin bizim başımızın üstünde yerleri vardır. Ona göre de sizler bu organizasyonun içerisindesiniz. Kazakistan devletimiz çok güzel bir memleket, güzel bir devlettir. Allah Cumhurbaşkanımıza ve Elbası Nursultan Nazarbayev’e uzun ömürler versin. Onların sayesinde Kazakistan’da huzur, mutluluk içerisinde güzel günler yaşıyoruz. İnşallah bundan sonra daha güzel günler göreceğiz. Allah bütün Müslümanların niyetlerini kabul eylesin, içerisinde de sizin niyetlerinizi kabul eylesin. Sağ salim gidin dönün inşallah. Biz sizleri bekliyoruz. Allah'ın bereketi üzerinize olsun. Allah yolunuzu açık eylesin. Dönüşte Allah bizlere yeniden bir araya gelmeyi nasip eylesin. Sağ olun, var olun!” dedi.

“Yüce Allah bizlerin hacca gönderilmesine sebep olanlardan razı olsun. Dünyadan ahirete göçenlere rahmet eylesin. Evlatlarına ve kendilerine selamet nasip etsin.”

DATÜB Genel Başkanı Sn. Ziyatdin Kassanov’un desteğiyle hacca gönderilen hacı adayları onların hacca gönderilmelerine destek olan Sn. Ziyatdin Kassanov’a teşekkür ettiler.