​Biz Olabilirsek Bize Yeteriz

Sevgili dostlar,

Bir virüs dünyayı nasıl da esir aldı değil mi? Ne zengin ne fakir ayrımı yaptı ne süper güç ne devlet başkanı ne de normal vatandaş… Kimseyi ayırmadı, aksine hepsini etkisi altına aldı. Herkes çaresiz birbirine muhtaç hale geldi. Bizlerin ise her zamankinden daha fazla birlik olmamız, güçlü olmamız gereken bir zamanda maalesef birileri toplumumuza nifak tohumları ekmeye devam ediyor. Bir grup, doktorlarımızı bölmeye, ayrıştırmaya çalışırken diğer bir grup da sözüm ona sömürdükleri, sahip çıkamadıkları ve kapattırdıkları vatan cemiyetini tekrar açmaya çalışarak devletimizin ve halkımızın benimsediği, kabul ettiği, dünya üzerindeki tüm Ahıska Türklerinin çatı kuruluşu olan Dünya Ahıska Türkleri Birliği’ni (DATÜB) bölmeye çalışıyorlar. Fakat kendilerini rezil etmekten başka bir şey yapamıyorlar.

Beyler, unutmayın, artık halkımızdan para toplayıp “vatan kazanacağız” masallarınızı kimse dinlemiyor. Bunlar artık geçmişte kaldı, o dönem kapandı. Kabul edin artık. Bırakın artık toplumumuzu bölmeyi ayrıştırmayı. Eğer gerçekten halkımızı düşünüyorsanız gelin bir olalım, birlik olalım, DATÜB çatısı altında tek yürek halinde halkımız için birlikte mücadele edelim. Değerli Cumhurbaşkanımızın, “Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” gibi güzel bir sloganı var. İnanın, BİZ bir olursak birlikte olursak tüm halkımızın dertlerine daha kısa sürede derman oluruz. Hem halkımıza hem de devletimize daha fazla faydalı oluruz.
Genel Başkanımız Ziyatdin Bey, maddi manevi tüm imkanlarını halkımız için seferber etmiş durumda. Her zaman bizler de elimizden geldiğince kendisine destek olmaya, halkımıza faydalı hizmetler yapmaya çalışıyoruz. Sizler de bırakın halkımızı bölmeye çalışmayı, nifak tohumları ekmeyi de gelin bu soylu halkımıza hep birlikte faydalı olalım.
Unutmayın! Sizin bu yaptıklarınız, muhalefet yapmak değil. Böyle yıkmaya, bölmeye çalışarak sözüm ona muhalefet yapılıyor denemez. Ne zaman yapılanı beğenmeyip daha iyi bir öneri sundunuz? Ne zaman halkımız yararına bir çalışma yaptınız? Tüm bunları halkımız ve devletimiz görmüyor mu sanıyorsunuz? Unutmayın ki yapılan hataları tarih de unutmaz halkımız da unutmaz ve hiçbir zaman da affetmez. Gelin delecek için, devletimiz ve milletimiz için birlik olalım, birlikte olalım, güçlü olalım.
Sağlıklı ve huzurlu günlerde görüşmek dileğiyle…
Mehmet Taş
DATÜB Türkiye İcra Komitesi Başkanı